Zemský okres CHAM

Okres Cham v přírodním parku Horní Bavorský les je skvělým místem pro výlet i několikadenní dovolenou.

Ať už máte rádi památky, pěší túry, cyklistické výlety, výlety na horských kolech, výlety na motorkách, každý si zde najde něco pro sebe.

Při řadě aktivit si můžete užít nedotčenou přírodu a dostatek čerstvého vzduchu. A pokud počasí nebude přát pobytu venku, je tu řada indoorových atrakcí. Od zážitkového bazénu po dračí doupě, od uklidňující wellness masáže po návštěvu kasina – vše je možné.

Ranní slunce v lese

Ráj pro cyklisty

Přírodní park Horní Bavorský les nabízí více než 30 cyklistických tras a nabízí skvělé možnosti, jak poznat zemi, její obyvatele, kulturu a zvyky. Objevte romantická údolí řek, zalesněné horské svahy a tajemstvím opředené hradní zříceniny. Můžete se každý den vydat na jinou objevitelskou cestu, z nichž každá je stejně vzrušující jako ta předchozí …

Celkem 1. 200 kilometrů cyklostezek v jedné z nejkrásnějších krajin Bavorska: to jsou pohodové výlety podél tří řek, přeshraniční trasy do České republiky a Rakouska, horské túry pro aktivní cyklisty.

 

Dva cyklisté na slunné louce


Pěší túry mezi Javorem, Ostrým, Kaitersbergem a Hohen Bogenem

Pěší turistika v Bavorském lese – na „zelené střeše Evropy“ – kam až vás nohy ponesou. Vystupte na Velký Javor, Ostrý, Kaitersberg nebo Hoher Bogen. Tyto vrcholy lákají nádhernými výhledy.

Projděte Zlatou stezku a zažijte nádherné chvíle, na které jen tak nezapomenete.

„Pěší turistika bez zavazadel“ umožňuje i vícedenní túry bez starostí. Objevte Přírodní park Horní Bavorský les na túře s průvodcem nebo prozkoumejte svůj prázdninový cíl na vlastní pěst.

Poutní stezky vedou turisty nejen nedotčenou přírodou, ale také vybízejí k zamyšlení a odpočinku. Pokud chcete při pěší turistice nově prožít své smysly, najít sílu a vnitřní klid nebo se dozvědět více o Bavorském lese, na našich tematických turistických stezkách najdete to, co hledáte. Více než 3 000 kilometrů turistických tras však nestihnete absolvovat na jeden zátah…

Dva turisté sedí na vrcholu hory s krajinou v pozadí

Pro motorkáře

Milovníci motocyklů najdou v našem regionu nejrozsáhlejší lesní krajinu ve střední Evropě. Na klidných silnicích, které motorkářům zrychlují tep, můžete projet 6000 kilometrů čtverečních Bavorského lesa.

V Bavorském lese je 130 hor vyšších než 1000 metrů. Odměnou vám budou nádherné panoramatické výlety s nádhernými výhledy .

Dále na sever můžete prozkoumat Hornofalcký les, který je bohatý na lesy a vodu. Ve Stiftlandu najdete tisíce rybníků a celý region je považován za oblast s největším počtem hradů v Německu. Je to cesta staletími umělecké tvorby, setkání s kláštery a kostely, s romantismem a barokem.

Prázdninové trasy „Sklářská cesta“ a „Porcelánová cesta“ vás provedou světem výroby skla a porcelánu v jeho nejdokonalejší podobě.

Landkreis Cham

Ubytování a pohostinství

Pohostinnost je v okrese Cham velmi důležitá. Skvělé ubytování a čerstvá sezónní a regionální nabídka restaurací jsou zárukou toho nejlepšího požitku v zemi.

informace Icon

Turistické informace zemský okres Cham

Rachelstraße 6
93413 Cham

Telefon: +49 (9971) 78-0
Fax: +49 (9971) 78-399
poststelle@lra.landkreis-cham.de

OTEVÍRACÍ DOBA
Po – Čt 08:00 – 16:00 hod.
Pá 08:00 – 12:00 hod.

Aberseehaus