Arberland v Bavorském lese

Region, kde lze strávit dovolenou v každém ročním období

ARBERLAND v Bavorském lese …tam, kde v Bavorsku vychází slunce!

Tímto slunečním sloganem láká nejvýchodnější region Bavorska prázdninové hosty. A s úspěchem. Tato oblast v okolí Velkého Javoru (1456 m), která patří administrativně k okresu Regen, se řadí k nejnavštěvovanějším destinacím Bavorska.

S počtem zhruba 2,7 mil. přenocování je ARBERLAND číslem 1 v Bavorském lese. A důvod: ve všech čtyřech ročních obdobích profituje nejen ze své centrální polohy uprostřed jedinečné bavorsko-české lesní divočiny („Zelená střecha Evropy“). Mnohem více však přivedlo region k úspěchu důsledné posilování kvality v oblasti turistické infrastruktury a moderní mangement v oblasti služeb. Příklady? Region ARBERLAND se řadí s 18 čtyřhvězdičkovými hotely mezi 3 nejlepší srovnatelné bavorské oblasti určené pro dovolenou. S Bayerwaldticket se oblast vydává novou cestou v oblasti „ekologické mobility v turismu“. Autobusy a železnice dopraví návštěvníky k důležitým místům, v mnoha obcích dokonce zcela zdarma. Zimní areál na Velkém Javoru, kde si můžete být jisti dostatkem sněhu, je špičkovým střediskem zimních sportů, které splňuje standardy Světového poháru.

Při všech inovacích jsou si místní obyvatelé dobře vědomi, co mohou nabídnout: romantický kus Bavorska, kde stojí za to žít. Místo, které autenticky, s radostí a přitom se zdravou mírou hrdosti přiblíží návštěvníkům. ARBERLAND nabízí malým i velkým návštěvníkům opravdové poklady a nezapomenutelné zážitky – a při tom všem mohou dýchat nejlepší vzduch v Německu.

A tak může aktivní objevitel nalézt v oblasti národního parku ARBERLAND vždy prostor pro něco nového a napínavého. Letní období nabízí romantické vycházky po pralese nebo nejrůznější výlety pro cyklisty, v zimě si užije celá rodina lyžování, na jaře láká rozkvetlá louka k přivonění a jasné podzimní dny vybízejí spatřit z míst dalekého výhledu Alpy. Přes 2200 km výborně značených turistických stezek, okolo 1300 km certifikovaných tras pro horská kola, hustá síť běžeckých tratí a rodinné lyžařské areály k tomu poskytují ten správný klíč.

Po dni bohatém na zážitky se postará kvalitní ubytování ať už ve wellness-hotelu nebo třeba na útulném statku o ten správný pocit blaha. A rozhodně nebude chybět bavorská pohostinnost…

informace Icon

Turistické informace Arberland

Zemský úřad Regen

Turismus a volnočasové aktivity

Amtsgerichtstraße 6-8, 94209 Regen

Tel. +49 9921 601 855
Fax: +49 9921 9605-101

E-Mail: tourismus@kew.landkreis-regen.de

Webové stránky partnera
Horské vrcholy se směrovkami a skvělými výhledy