Bad Füssing

Termální voda, pohoda a relaxace

TERLMÁLNÍ VODA ÚČINNĚ NAPOMÁHÁ K ODBOURÁVÁNÍ STRESU

Bad Füssing – z nejnovějších studií vyplývá, že voda ze sirných termálních pramenů je účinným lékem proti každodennímu stresu. „Pouhých 12 dní pobytu v lázeňských resortech, jako je např. Bad Füssing v Bavorsku, přináší znatelně lepší vypořádání organismu se stresem a je zároveň prevencí syndromu vyhoření“ – toto potvrdila studie Univerzity Würzburg na základě průzkumu s hosty a pacienty těchto lázeňských resortů.

Již staří Římané před 2.000 lety si byli vědomi a cenili si léčebných vlastností termální vody. „Pravidelné koupání ve sirné termální vodě zpomaluje také stárnutí organismu“ – prokázali rakouští lékaři ve svých studiích, podle kterých dokonce 25minutová koupel v termální vodě vede k výraznému snížení obsahu kortizolu ve slinách. Kortizol je stresový hormón působící negativně na náš organismus.

Termální voda s obsahem síry také posiluje ochranné mechanismy těla proti volným radikálům a snižuje nezdravý LDL cholesterol homocysteinu v krvi. K čemu je to dobré? Homocystein může být jedním ze spouštěcích faktorů srdečního záchvatu, mrtvice, depresí nebo duševních poruch v pokročilém věku.

informace Icon

Touristinformation Bad Füssing

Kur- & GästeService Bad Füssing KdöR
Rathausstraße 8
D-94072 Bad Füssing
Tel. +49 8531 975-580
tourismus@badfuessing.de

Venkovní bazén Bad Füssing v noci