Sankt Englmar

Sankt Englmar v Bavorském lese – klidné místo v přírodě i adresa pro nevšední zážitky

Horskému městečku Sankt Englmar v Bavorském lese dal jméno „Otec lesa Engelmar“. Za ním sem v dávných časech přicházeli poutníci pro požehnání. Poutní tradice je zde připomínána každoročně při slavnostech. Historické stezky i v této části Bavorského lesa zachycuje tzv. „Baierweg“, síť starých obchodních a propojovacích stezek v česko-bavorském hraničním lese. A tak mohou i dnešní poutníci procházet podobná místa jako naši předci.

Sankt Englmar se nachází zároveň na „Zlaté stezce“, staré solné stezce a také jedné z nejkrásnějších turistických tras Německa, proto je zde možné projít až 125 km stezek nejrůznějších náročností. Prochází tudy také cyklistická trasa „Trans Bayerwald“.

Přímo ve městečku se můžete jen tak procházet místním parkem, kde jsou i stezky ve stylu Kneippových lázní, hřiště pro děti, výběhy se zvířaty, starý vodní mlýn a samozřejmě hospůdky.

sankt englmar_cyklisti

Sankt Englmar je místo jako stvořené pro rodinné výlety. Vyhledávanou je Stezka v korunách stromů (Maibrunn u Sankt Englmar) s vyhlídkovou plošinou ve výšce 52 metrů. Je tu k dispozici i adrenalinová zkratka zpět na zem v podobě dvou klouzaček (za deště nebo nepříznivého počasí to zrovna tudy nepůjde). Ani na zemi pod korunami stromů se nebudete nudit, zábavu si celá rodina užije třeba na stezce s více než 20 zastaveními různých úkolů a interaktivních prvků. Nečekané překvapení tu návštěvníky čeká v podobě domu vzhůru nohama, nejen zvenku, ale i uvnitř je vše obráceně. Dále je tu stezka optických klamů, zvaná doupě plné iluzí. Ve výbězích tu můžete vidět také lamy, alpaky, ovečky a klokany. Tohle místo stojí za to navštívit. Do výšek korun stromů můžete vystoupat i se psi, i s kočárky, stezka je bezbariérová.

Sankt Englmar má i velkorysé lanové centrum.

Přímo v srdci Sankt Englmaru, vedle kostela, se v budově bývalé fary od roku 2015 nachází science centrum „Xperium“. Tady mohou návštěvníci objevovat svět, a jak fungují různé jevy kolem nás. Vychází se tu hlavně z poznání, že člověk je tvor zvídavý a nejlépe se učí vlastními zkušenostmi. Zkušenosti tu nasbíráte u veselých a vychytralých experimentů, u kterých vám občas rozum zůstane stát. Přes 100 exponátů, u kterých je dotýkání, poslouchání a zkoušení doporučeno. Otevřeno denně od 9:30 do 17:30 hodin (poslední vstup v 16:30). Základní vstupné je pro dospělé 9,50 Euro, pro děti od 3 let 7,50 Euro.

V centru obce se také na ploše 75 000 m2 rozprostírá zážitkový park s nabídkou stoprocentní zábavy. Užít si tu můžete přes 30 atrakcí. Nejoblíbenější jsou místní bobové dráhy, minigolfové hřiště, obří klouzačky, 20 metrů vysoká vyhlídková věž, anebo minizoo, kde si můžete pohladit zvířátka. V létě se tu spouští i nejrůznější vodní atrakce.

Za koupáním se můžete vypravit i do venkovních koupališť do blízkých obcí Schwarzach a Haibach. Na kopci nad Haibachem se nachází i tajemná zřícenina, ke které vede z centra obce asi kilometr dlouhá stezka doplněná informacemi o místě.

Jižně od Sankt Engelmaru na cestě do obce Neukirchen se nachází také zážitkový parkEdelwies“. Tady už na některých atrakcích jde o čistý adrenalin. Vedle nejrůznějších trampolín, slaňování, pirátské lodi a klouzaček jsou tu i kolotoče, obří houpačka a 1400 metrů dlouhá rychlostní bobová dráha, ta nejdelší a nejmodernější v Bavorském lese. Jako každý rok, i pro sezonu 2024 je připravená řada novinek.

informace Icon

Sankt Englmar informace

Rathausstrasse 6,
94379 Sankt Englmar

E-Mail: tourist-info@sankt-englmar.de

Telefon: 09965 / 840320

Web Sankt Englmar
stezka v korunach_maibrunn_sankt englmar