Prázdninový region Národní park Bavorský les

V národním parku Bavorský les zůstává příroda opravdu přírodou

Prázdninový region Národní park Bavorský les tvoří 12 obcí, které hraničí s centrální oblastí národního parku. Obce Bayerisch Eisenstein, Eppenschlag, Frauenau, Hohenau, Kirchdorf, Lindberg, Mauth-Finsterau, Neuschönau, Sankt Oswald-Riedlhütte, Schönberg,  Spiegelau a Zwiesel spojily své síly, aby návštěvníkům přiblížily jedinečné přírodní zážitky v oblasti Bavorského lesa. Tato celoroční destinace boduje svou nedotčenou přírodou, rozmanitostí, množstvím zajímavých volnočasových aktivit a kulturou, která je silně ovlivněna výrobou skla.

Na dovolenou sem jezdí nejen rodiny s dětmi, ale také milovníci přírody, lidé toužící po relaxaci a aktivní sportovci. Rozsáhlá síť turistických tras, četné značené cyklostezky, nedotčená příroda a možnost pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí dělají z prázdninového regionu Národní park Bavorský les skutečné Eldorádo milovníků outdoorových aktivit po celý rok.

Pro milovníky turistiky

Díky množství dobře značených turistických tras se oblast Národního parku Bavorský les řadí k nejoblíbenějším turistickým destinacím v celém Německu. Velký Javor nabízí jako nejvyšší hora Bavorského lesa fantastický výhled a bezkonkurenční zážitek z vrcholu. Pokud máte unavené nohy, můžete se téměř na vrchl hory pohodlně dostat i kabinovou lanovkou. Milovníci pěší turistiky si mohou vychutnat fantastické výhledy i na daších vrcholech Bavorského lesa. Roklan, Luzný a Falkenstein nabízejí mnoho příležitostí k nádherným horským túrám. Lesní oblast Národního parku Bavorský les však není oblíbená jen u milovníků horských sportů. Region si v létě i v zimě oblíbili milovníci přírody všech věkových kategorií, kteří se sem opakovaně vracejí.

Pro náročné i rekreační cyklisty

Region je dobrým tipem také pro cyklisty, kterým jsou k dispozici stovky kilometrů značených cyklostzek nejrůznějších úrovní. Pro rodiny a rekreační cyklisty jsou vhodné zejména mírné trasy podél řek nebo také dálková trasa „Regentalradweg“ údolím řeky Regen. Po snadno zvládnutelné trase vede tato cyklostezka z česko-německé hranice v Bavorské Rudě podél řeky Regen přes Zwiesel až do Krailingu. Kdo dává přednost sportovnější trase, může si vybrat některou z náročnějších tras vedoucí hornatou krajinou Bavorského lesa. Jedním z highlightů je náročná cyklotrasa „Trans Bayerwald“, jejíž nejkrášnější úseky vedou přímo středem národního parku.

Pozorování zvířat v nejstarším národním parku Německa

V bavorském národním parku a jeho okolí se můžete věnovat nejen pěší turistice a cyklistice, ale také poznávat jedinečnou flóru a faunu a fascinující lesní divočinu. Národní park Bavorský les byl založen v roce 1970 s cílem „nechat přírodu přírodou“ a dnes je právem označován za jeden z posledních pralesů v Evropě. Spolu se sousední Šumavou je nejen největší souvislou chráněnou lesní oblastí ve střední Evropě, ale také domovem mnoha vzácných druhů zvířat. Návštěvníci mohou zvířata pozorovat v jejich přirozeném prostředí při prohlídkách s vyškolenými průvodci nebo se skutečným lesníkem. Přibližně 40 místních druhů zvířat, jako jsou medvědi, rysi a divoká prasata, lze také pozorovat v rozsáhlých přírodních výbězích v centrech národních parků Lusen a Falkenstein.

Zima v Bavorském lese

V zimních měsících je v národním parku k dispozici hustá síť vynikajících běžeckých tratí. Některé z nich dokonce překračují hranice, jako například ve Finsterau. Milovníci sjezdového lyžování najdou ideální podmínky nejen na Velkém Javoru, pro rodiny s dětmi a začátečníky jsou k dispoici také menší rodinné lyžařské areály  Díky nadmořské výšce jsou sjezdovky a běžecké tratě v zimních měsících zaručeně zasněžené. Pro ty, kteří dávají přednost tichému souznění s přírodou, je ideální delší túra na sněžnicích zasněženým zimním lesem nebo prostě jen pohodová procházka kouzelnou zimní krajinou Bavorského lesa. V prázdninovém regionu Národní park Bavorský les můžete zažít ideální dovolenou po celý rok.

Prázdninový region Národní park Bavorský les

Ferienregion Nationalpark Bayerischer Wald GmbH

Konrad-Wilsdorf-Straße 1
94518 Spiegelau

Tel.: 0800 / 0008465

Webové stránky partnera