Skanzen ve Finsterau

Lidový skanzem se selskými staveními a statky

Historie pod širým nebem

Uvnitř i venku, každý den po celý rok, a to pro každého!

Skanzen Finsterau je zemědělským turistickým muzeem otevřeným za každého počasí po celý rok. Nedaleko českých hranic, 935 metrů nad mořem, za lesy a horami Národního parku Bavorský les našla selská kultura svého ochránce: Skanzen Finsterau.

Na toto místa byla přemístěna původní selská stavení a statky z celého Bavorského lesa pocházející z 18. a 19. století. Nachází se zde např. kovárna, kaple i zájezdní hostinec. Uvnitř jsou k prohlédnutí vybavení a nástroje, se kterými lidé dříve pracovali.

Pod širým nebem si můžete vychutnat atmsoféru již dávno zaniklé doby. Na lukách mezi staveními můžete pozorovat krávy, ovce a oslíky, a kochat se vonnými květinami a bylinami v zahrádkách. Za deště poskytne útočiště v zahradě krásná besídka a kryté dětské hřiště.

Ve skanzenu Finsterau to opravdu žije! Při pravidelných akcích pro návštěvníky zde řemeslníci předvádějí své umění, konají se zde trhy a hudební vystoupení, peče se chléb v původní peci… Vzdělání a zábavu poskytují speciální výstavy. Gastronomický zážitek pak nabídne restaurace a kavárna “Heimat”.

Od bran muzea vedou stezky hluboko do Šumavy a vysoko na hory Národního parku Bavorský les. I cyklisté si zde přijdou na své.

 

informace Icon

Informace skanzen Finsterau

Freilichtmuseum Finsterau

Museumsstr. 51
94151 Finsterau
Německo

Tel.: +49 (0) 8557 9606 0
Fax: +49 (0) 8557 9606 66

Webové stránky skanzenu