ARBERLAND

Oblé kopce, svěží louky a husté rozsáhlé lesy.

Region ARBERLAND v Bavorském lese vypadá jako z obrázkové knížky. Nejhustěji zalesněný okres v Bavorsku, pojmenovaný po králi Bavorského lesa Velkém Javoru (Großer Arber), je oblíbenou prázdninovou destinací a oblastí plnou možností.

Rodinná dovolená

Pro mladé rodiny se zvídavými dobrodruhy je v regionu ARBERLAND mnoho zajímavého. Výlety vhodné pro kočárky, naučné stezky, informační zařízení, dobrodružná lesní hřiště a v zimě dětské lyžařské parky.

Pro fanoušky outdoorových sportů

… v létě

Region ARBERLAND je neméně zajímavý i pro dospělé. Milovníci outdooru a sportovní nadšenci si tady přijdou na své. Výlety na horských kolech hustými lesy vyzývají ke zvládnutí. Milovníci pěší turistiky se mohou v nejstarším německém národním parku vydat na pohodovou procházku po turistických stezkách nebo vystoupat na nejvyšší vrcholy Bavorského lesa a vychutnat si mimořádný rozhled. Ti, kteří chtějí na několik dní „vypadnout“, si mohou vybrat z řady dálkových turistických tras, jako jsou například Goldsteig, Pandurensteig, Baier- nebo Böhmweg a přeshraniční poutní stezka Gunthersteig (Vintířova stezka). Ti, kteří rádi chodí pěšky, ale pěší turistika pro ně není dostatečně náročná, se mohou pustit do trailového běhu a vyběhnout přes kopce a údolí až na vrcholy.

… v zimě

Ale nejen léto nabízí mnoho možností pro všechny, kdo jsou rádi venku. I zimní období má v Bavorském lese mnoho půvabů. Je to totiž stále ještě místo s velkou jistotou sněhové pokrývky, a proto nabízí mnoho zimních aktivit. Procházky na sněžnicích zasněženými lesy, zimní procházky po upravených stezkách, běžecké a bruslařské tratě a sjezdy v lyžařských areálech ARBERLANDU rozbuší srdce zimního sportovce. Kdo si chce po zimním sportu ještě odpočinout, může využít některý z wellness hotelů a vychutnat si výhled na zasněženou krajinu.

Pro zvídavé

Kdo hledá jednodenní zábavu nebo zpestření, může se v muzeích a informačních zařízeních dozvědět zajímavosti o přírodě nebo národním parku, o staleté sklářské tradici, zvycích nebo tvrdém životě v Bavorském lese v dobách minulých.

Pro ty, kteří chtějí přes hranice

Komu na delší dovolenou nestačí možnosti, které nabízí region ARBERLAND, může vyrazit za dalšími atrakcemi v širším okolí. Šumava na české straně hranice v sobě skrývá neuvěřitelný potenciál výletních cílů, pěších túr, pěkných míst a staletých hradů a rozhodně stojí za výlet!

S jízdenkou Bayerwald-Tagesticket + CZ nebo s jízdenkou pro ubytované hosty GUTI je takový výlet veřejnou dopravou zároveň ekologický a cenově výhodný, případně je možné ho absolvovat i zdarma.

informace Icon

Informační centra Bavorska

Plzeň
Náměstí Republiky 131/17, 301 00 Plzeň

České Budějovice
Karla IV. 416/14, 370 03 České Budějovice

Aberseehaus
Alpské lyžování Großer Arber Dva lyžaři sjíždějí horu

Navštivte…

ARNBRUCK

Uprostřed údolí Zellertal na úpatí Kaitersbergského masivu

Arnbruck

ACHSLACH

V srdci Bavorského lesa na úpatí vrcholu Hirschenstein

Achslach

BAVORSKÁ RUDA

Zážitky bez hranic pod Velkým Javorem

BAVORSKÁ RUDA

BISCHOFSMAIS

Aktivně si užít přírodu

Bischofsmais

BODENMAIS

Perla Bavorského lesa

Bodenmais