Geiersthal

Pohodová dovolená

Hned 32 menších obcí tvoří společně státem uznanou rekreační oblast Geiersthal. Vysoko nad oblastí se vypíná zřícenina hradu Altnußberg, vyhlídkové místo a zároveň lokalita archeologických výzkumů.

Geiersthal se nachází v klidné kotlině, kde najdete vše, co patří k pohodové dovolené – možnosti pro pěší turistiku, Nordic-Walking, kanoistiku, zimní sporty, lukostřelbu, výlety na segwayích i rybaření.

Kromě 100 km dobře značených pěších tras Vás ke sportu vybízejí i tenisová hřiště a tenisová hala, letní curlingové dráhy, kuželkové dráhy a místa pro koupele podle Kneippa. Na pěších túrách s průvodcem můžete objevovat krajinu, jíž dominuje les. Putování za kulturou nebo s pochodněmi ve Vás zase zanechá nezapomenutelné dojmy.

Také děti si zde přijdou na své. Skvělou zábavu si užijí na bobových drahách, v oborách se zvířátky, zážitkových parcích či stezkách v korunách stromů.

Obzvláště oblíbené jsou jak pro místní, tak pro hosty, večery v chatě u zříceniny hradu Altnußberg, které se konají v červenci a srpnu každý týden.

informace Icon

Turistické informace Geiersthal

Adresa:
Rathausstraße 5, 94244 Geiersthal

Tel. +49 9923/8415-11

email: tourist-info@geiersthal.de