Patersdorf

Dokonale odpočinková dovolená

Obec Patersdorf, ležící v Přírodním parku Bavorský les, je díky svým výškovým rozdílům mezi 500 m až 810 m a díky své centrální poloze na cyklostezce údolím Řezné (Regentalradweg) ideálním výchozím místem pro turistické výlety a cyklistické túry. Díky své poloze uprostřed Bavorského lesa je obec Patersdorf ideálním výchozím bodem k návštěvě mnoha pozoruhodností, hradů a muzeí. V blízkém okolí lze provozovat téměř všechny volnočasové aktivity.

Po celý rok zde můžete zažívat nefalšovanou radost ze života, ať už v nádherném létě, nebo v kouzelné zimě. Uprostřed klidu a krásy okolní krajiny údolí Teisnachtal nabízí Patersdorf četné turistické trasy, které vedou přes mírné kopce a stinné lesy.

Patersdorf – tip pro návštěvníky:

Ne nadarmo se tady říká „Panoramaregion Patersdorfer Berge“: užijte si nádherné výhledy na naučné stezce „Panoramablick“ . Po této přírodní turistické cestě vás provede zajíc polní „Spitzi“, který na různých tematických stanovištích klade zajímavé otázky.

Milovníci zahrad a přírody si v naší krásné okresní naučné zahradě přijdou na své. Najdete zde ovocné stromy, živý plot z divokých keřů, včelí útulek s medovou naučnou stezkou i divoké růže a měkké ovocné druhy. Každoročně se zde konají komentované prohlídky a kurzy a některé akce, jako například dožínky.

informace Icon

Turistické informace Patersdorf

Adresa:
Martinsplatz 10, 94265 Patersdorf

Tel. +49 9923/8010-40

email: info@patersdorf.de