Pěší turistika v Bavorském lese

„Top Trails of Germany“ – Zlatá stezka

Kdo má raději spíše lehčí turistiku, může projít Bavorský les po úpatí bavorských tisícovek, v Národním a přírodním parku Bavorský les nebo kopcovitou krajinu oblasti Deggendorfer Land, která se rozkládá až k údolí Dunaje.

Čistý vzduch, který zde najdete, a který je nejlepší v Německu, vám silně rozproudí energii. A v souladu s nedotčenou přírodou a pralesním prostředím je opravdovým balzámem pro tělo a duši. Ne nadarmo nese mnoho míst v Bavorském lese přízvisko „Lázeňské město“. Ne nadarmo je známá Zlatá stezka, která prochází celým Bavorským lesem, považována za jednu z nejlepších stezek v Německu. Bavorský les vás na pěší turistiku přímá naláká!

K perfektnímu zážitku z turistiky ale patří také odpovídající úroveň servisu a služeb. I v této oblasti má Bavorský les co nabídnout. Mnoho hostitelů, od provozovatelů horských chat až po wellneshotely, turistiku podporuje a snaží se uspokojit nejrůznější požadavky návštěvníků, např. tím, že připravují vydatné lahůdky dolnobavorské kuchyně, balíčky s jídlem na cestu nebo zajišťují zpáteční dopravu z vašich výletů. Vynikající nabídku dopravy autobusem či vlakem – také přeshraniční – zajišťuje společnost ÖNPV, a vy tak máte na výběr zda podnikat výlety s autem nebo bez něj.

Více informací o pěší turistice v Bavorském lese najdete zde:

Pěší turistika v regionu ArberLand: www.wandern.arberland-bayerischer-wald.de
Putování po Zlaté stezce: www.goldsteig.com
Vlakem a autobusem na cestách: www.bayerwald-ticket.com
Pěší turistika ve Waldkirchenu: www.waldkirchen.de
Pěší turistika v Národním parku: www.nationalpark-wanderland-bayerischer-wald.de
Pěší turistika na Velkém Javoru: www.arber.de

Pěší turistika v Deggendorfu:  www.deggendorf.de