Muzea a památky

Památky v regionu ARBERLAND Bavorský les

Vydejte se na cestu časem a prozkoumejte místní památky, které zachovávají historii regionu. Od impozantních hradních zřícenin až po malebné kostely – je toho tolik, co můžete objevit a zažít!

Nechte se inspirovat krásou a historií, které charakterizují naše kulturní dědictví.

Dolnobavorské zemědělské muzeum v Regenu

Máte chuť na návštěvu mueza a zároveň vás zajímá téma zemědělství? Pak pro vás máme to pravé: Dolnobavorské zemědělské muzeum v Regenu – ‚Niederbayerisches Landwirtschaftsmuseum‘.

 

Objevte fascinující svět zemědělství v Bavorsku v muzeu na náměstí v Regenu. Tady v srdci Bavorského lesa zažijete na výstavní ploše 2000 m2 živou historii na téma zemědělství a sociální dějiny od 18. do počátku 20. století.

 

V muzeu jsou k vidění působivé výstavy, cenné předměty a traktory a parní stroje, které potěší návštěvníky všech věkových kategorií. Pohyblivé modely, akustické efekty a interaktivní prvky u nás oživují minulost – vzrušující cesta časem pro celou rodinu!

 

Dolnobavorské zemědělské muzeum je však více než jen muzeum – je to živé místo pro kulturní setkávání a dialog. Díky četným speciálním výstavám a akcím nabízí poznání, zábavu a zážitky po celý rok.

 

V případě zájmu vás provedou vyškolení průvodci muzea. Můžete také vyzkoušet muzejní dílnu.

Fascinující svět skla v regionu ARBERLAND

Navštivte místní historické sklárny, obdivujte mistrovská díla sklářského umění, vyzkoušejte si práci se sklem a zúčastněte se workshopů.

 

Pořiďte si jedinečné suvenýry vyrobené z filigránského materiálu a zažijte festivaly zaměřené na sklo.

Nechte se okouzlit třpytivou nádherou a řemeslnou zručností sklářů. Seznamte se s historií sklářského řemesla v regionu a objevte moderní skleněné instalace.

 

arberland denkmal
museum regen
museum regen