Cykloturistika v Bavorském lese

Ráj pro každého cyklistu

Bavorský les je opravdovým rájem pro cyklisty všeho druhu. Téměř 7000 kilometrů dobře značených cyklostezek nabízí jak ambiciózním vyznavačům jízdy na horských kolech tak rekreačním cyklistům to, co hledají.

Kdo si chce spíše užívat pohodovou jízdu na kole, může si zvolit elektrickou variantu a vybere si elektrokolo.
Opřít se do pedálů podle své chuti a nálady a přitom poznávat jedinečnou přírodu – to je kombinace, která je na horské cykloturistice v Bavorském lese tolik lákavá. Vskutku: více zážitků v přírodě na dvou kolech zažít nejde: vysněné stezky takřka nekonečnou divočinu,prudké traily na některé z bavorských tisícovek, příjemné cyklostezky nedotčenou krajinou podél řek. Za každou odbočkou se otevírají nové a lákavé obzory.

Snad brzy ten největší region pro elektrokola v Evropě

A velké plus v Bavorském lese: Vedle čisté přírody naleznete vše, co si jen náročné srdce cyklisty může přát: nejen vynikající síť cyklostezek (která je ostatně také částečně přístupná přímo z Čech), ale také široké spektrum nejrůznějších nabídek služeb a zážitků. Prvotřídní nabídkou je pak areál bikeparku MTB ZONE Bikepark na vrchu Geißkopf.

Kdo upřednostňuje jízdu ve skupině a rád se dozvídá zajímavosti z Bavorského lesa od vyškoleného průvodce, může se obrátit na soukromé poskytovatele těchto služeb. Nabídka služeb je doplněna vstřícným přístupem a nabídkou ubytovácích a stravovacích zařítení, hustou sítí půjčoven a opraven kol nebo možností přepravy kol v autobusech a vlacích.

Bavorský les je až příliš krásný na to, aby uspokojoval „pouze“ ty cyklisty, kteří jdou rádi za hranice svých sil. Také rekreační cyklisté si zde přijdou na své. Region se pomalu stává největším evropským E-bike regionem. A již nyní zde existuje plošná síť půjčoven elektrokol a dobíjecích stanic pro elektrokola.

 

Více informací o cykloturistice v Bavorském lese najdete zde:

Cykloturistika v Deggendorfu: www.deggendorf.de
Horská cykloturistika v regionu ArberLand: www.mountainbiken.arberland-bayerischer-wald.de
Bikepark Bischofsmais: www.bikepark.net
EldoRado Bavorský les: www.bayerischer-wald.de
Cykloturistika, zábava a sport v Národním parku: www.nationalpark-ferienland-bayerischer-wald.de
Cyklostezky ve Waldkirchenu: www.waldkirchen.de